Cvičení na záda Ostrava

Mít zdravá záda bez bolesti, i když mám sedavou práci? Vyzrajte na sedavé zaměstnání zdravotním cvičením se mnou.

Lekce cvičení na bolest zad je zaměřená na odstranění svalových dysbalancí i uvolnění svalového napětí.

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ OSTRAVA

"jemné, pomalé a plynulé cvičení s Marcelem, které není nudné"

Zdravotní tělesná výchova u trenéra ZTV obvykle následuje po fyzioterapii LTV (léčebné tělesné výchově) vedené fyzioterapeutem.

Postarám se o vaše záda

Jak osvěžit unavenou hlavu, občerstvit upracovaná záda. Pro účastníky cvičení pro zdravá záda mám připravené jemné a pomalé cviky na záda v Ostravě.

Cviky na bolavá záda:

  • uvolňují
  • protahují
  • posilují


Společně si ulevíme od bolestivých stavů zejména páteře, ale i kloubů. Pro cvičíme nejen záda, ale celé tělo. Na ocet tak nezůstanou ani nohy a ruce, které se probudí a ožijí.

2 měsíční kurz Zdravá záda

Neotáčejte se ke svým zádům zády a pojďte řešit svá bolavá záda.

Kam? Na úlevové a preventivní cvičení pro ženy a muže mající sedavé zaměstnání

Kurz zdravá záda Ostrava

Pokud je volné místo, přidejte se k nám i v průběhu kurzu. Poté můžete plynule navázat dalším modulem výuky v pokračujícím kurzu tai chi.

Kurz

leden-únor 2023 

úterý 1x týdně

Čas cvičení: 

17:00 - 18:00

Začátek kurzu:

10. ledna 2023

Ukončení kurzu: 

28.února 2023

Cena kurzu: 

2 399,00Kč

Volná místa: 

ANO

Čím vám na kurzu pomáhám?

Dynamická Neuromuskulární Stabilizace Ostrava, zkráceně DNS je terapeutický koncept široce využiván ve fyzioterapii a rehabilitaci. Tato účinná tréninková technika úspěšně léčí nejen bolesti páteře.

V rámci kurzu DNS sport vás naučím sestavu ke kompenzaci přetěžování, k optimálnímu držení těla a správné koordinaci pohybu. Autorem konceptu DNS je fyzioterapeut a přednosta kliniky rehabilitace FN Motol prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D. majitel Centra pohybové medicíny. 

Dynamická neuromuskulární stabilizace

Nenáročné spinální cviky vleže jsou zaměřené na rotační uvolnění páteře, uvolnění a jemné protažení svalů i zvýšení rozsahu pohybu páteře a celkové uvolnění.

Ve cvičení na páteř se propojují rotační cviky i dechové cvičení a díky tomu posilujeme dechové svaly.

Autorem je PhDr. Jiří Čumpelík, Ph.D. , fyzioterapeut baletu Národní divadla.

Spinální cvičení

Spirální čínské cvičení na obnovení mobility a úlevu od bolesti kloubů rukou. Efektivní cviky, které zvýší pohyblivost ramen, podporují stabilitu vašeho ramene, lokte a zápěstí.

Také uvolní ztuhlé klouby, protáhne šlachy, procvičí koordninaci a paměť. Tyto čínské cviky vám rozpohybují nejen klouby, ale i páteř.Uvolňuje šíjové svaly a předchází zraněním.Je ideální cvičení pro všechny  co pracují pravidelně s počítačovou myší.

Čínské spirální zdravotní cvičení

Zdravotní tělesná výchova u trenéra ZTV obvykle následuje po fyzioterapii LTV (léčebné tělesné výchově) vedené fyzioterapeutem.

Zdravotní cvičení (ZTV) je trénink, kterým vám přináším stav tělesné i duševní pohody. Předcházíme tak nejrůznějším psychosomatickým poruchám.Cílem je odstranit nebo zmírnit zdravotní oslabení,posílit organismus a dosáhnout optimálního tělesného, duševního a pohybového rozvoje.

Součástí je tak kompenzační cvičení,které nás uvolňuje (uvolní klouby), protahuje (obnovuje délku svalů) a posiluje (zvyšuje zdatnost oslabených svalů).A co ještě nás čeká? Slastný dech. V rámci tréninku ZTV trénujeme dechové cvičení, které je důležitou součástí vyrovnávacího cvičení.

Zdravotní cvičení | ZTV zdravotní tělesná výchova

Postupně v průběhu kurzů nás čeká i zábavné, příjemné a efektivní cvičení na míči. Cvičení na velkém míči je labilní plocha a tak připravuje naše pohybové ústrojí na nestabilní situace např. vyvrknutí kolena či utržení svalů a vazů. Preventivním tréninkem předcházíme těmto případným úrazům.  

Při cvičení dochází ke korekci hybného nastavení pohybových segmentů. Cvičení na velkých míčích je vhodné i jako prevence před bolestmi zad. Cvičení na gymnastickém míči je velice oblíbené ve fyzioterapii a rehabilitaci.Nesmí tak chybět ani na našem cvičení preventivní rehabilitace pro zdravá záda.

Zdravotní cvičení na míči

Nechcete kupovat zajíce v pytli?

1 lekce na bolest zad ZDARMA na vyzkoušení