8 brokátu aneb látka to není

24.06.2018

Osm kusů brokátu tentokrát nenajdeme v obchodě s látkami,ale v čínském cvičení zvané Qi gong jehož je součástí.Cvičení osm kusů brokátu je často zmiňováno jako klenot mezi sestavami čínského cvičení čchi kung

Qi gong čili čchi kung je součástá tradiční čínské medicíny a 8 kusů brokátu je součástí čchi-kung.Sestavu Ba duan jin  (čínsky 八段锦) čtěte jako "Pa tuan ťin".  

Jedná se o cvičební sestavu,která obsahuje 8 jednoduchých léčivých cviků podle tradiční čínské medicíny.Slouží k pěstování dlouhověkosti i k tělesné a psychické kondici.Mají vliv na šlachy a svaly,ale i na meridiány (energetické dráhy člověka).

Tyto cviky jsou prověřené staletími,není je třeba měnit či upravovat.Cvičila se několik staletí před našim letopočtem a cvičí se i dnes. Pokud by cvičení osm kusů brokátu nefungovalo,určitě by neobstálo do dnešních dnů a propracovaná sestava pro dlouhověkost by nebyla tolik oblíbená mezi praktikanty čínských cvičení. 

Cvičební sestava obsahuje 8 cviků a důležitým prvkem celého cvičení je tenze, napětí. Při praktikování tedy dbáme na správné uvolnění. Pokud nejsme uvolnění, energie čchi nemůže správně proudit.


Existuje spousta variant sestavy osm kusů brokátu,cvičí se i varianta sestavy v sedě vhodná i pro lidi zdravotně či tělesně znevýhodněné. 


Zdravotní benefity cviků

Osm brokátu má řadu zdravotních benefitů dle tradiční čínské medicíny.Takže v čem nám může pomoct?

  • zmírní nám stres,uvolní nervy a relaxuje naší mysl 
  • okysličí nám krev a zlepší její cirkulaci
  • příznivý vliv na naše vnitřní orgány od střev až po srdce
  • posílí naše svaly a klouby
  • uvolní nám páteř
  • zbaví nás napětí, zklidní nás 
  • zvýší energii a podpoří její tok v našem těle
  • zvýší naši vitalitu

Je toho samozřejmě více,jak nám cvičení 8 kusů brokátu pomáhá ve zdraví.

Není však nad to projít osobně kurzem u mě.Poznejte na vlastní kůži pocit regenerace a úlevy třeba od bolestí zad ze sedavého zaměstnání či jak snížíme stres či pročistíme a nastartujeme mysl.

Nejen z vlastní zkušenosti,ale i ze zkušeností cvičenců,kteří prošli kurzem čchi kung se mnou mohu za sebe i cvičence sestavu osm kusů brokátu jen doporučit.

A co budete potřebovat do začátku?

Velkou výhodou cvičení čchi kung osm kusů brokátu je,že nepotřebujete žádné speciální pomůcky pro své cvičení,nepotřebujete ani zvláštní oblečení na praktikování sestavy qi gong. Jediné co potřebujete je vaše odhodlání,trpělivost a vášeň pro cvičení.Výsledky se pak brzy dostaví.

Tomuto umění se můžete věnovat bez omezení a Marcel,trenér centra Tenze Ostrava může být i váš průvodce na této cestě poznat tuto ke zdraví.  

 trenér Marcel

zdravotním cvičením posedlý instruktor,pohybový závislák,který rád pomáhá zdravým pohybem druhým lidem se zdravotními problémy jako jsou bolavá záda ze sedavého zaměstnání,stresem... 

www.TENZE.cz