osobní trenér Ostrava
osobní trenér Ostrava


jsem

MARCEL MALEC

a pomůžu vám v Ostravě osvobodit se od stresu a bolesti zad 


Cvičím od dětství.Nejprve judo a pak v dospělosti různá bojová umění,ale po 30 narozeninách se začali u mě projevovat první zdravotní problémy. Poté mi jednou má imunita, bolavá záda a vysoký tlak řekli: A dost! 

Následně mi zdraví omezilo činnost na poli bojových umění.Nechtěl jsem se smířit s tím, že již nemohu trénovat,cvičit a žít pohybem.

Naštěstí jsem začal objevovat nové možnosti cvičení.Zjistil jsem,že se dá trénovat i jinak,jiné styly cvičení,které zdraví obnovují,uzdravují.

Během praktikování těchto cvičení jsem zjistil, že se mi srovnal vysoký tlak, přestali bolesti bederní páteře a mám tak zdravá záda.Cvičení mi pomáhá i v oblasti psychické hygieny (stres).

A chci naučit i vás,jak se zbavit bolesti zad či zmírnit stres přirozeně, pomoci snadných a bezpečných cvičení.

A VY JSTE...?

Vlastně vás znám.

Jste člověk,který chce udělat něco pro sebe.Jste účetní a máte bolest zad ze sedavé práce za počítačem,učitelka trpící  pracovním stresem,terénní pracovník mající bolest kloubů,sportovec,který potřebuje zklidnit... Jednoduše chcete mít pevnější zdraví tělesné i duševní.A na to potřebujete znát účinné cvičení. 

Už vás fakt nebaví otravovat šéfa v práci a doma vaše nejbližší,že máte bolesti a nemůžete svoje povinnosti plnit na 100%. Nechcete dnes a denně utlumovat bolesti zad pilulkami.A kromě toho,stejně už nezabírají tak jak na počátku.

Musí to přeci jít i jinak,říkáte si.Nějak přirozeněji a efektivněji.Podvědomě tušíte,že internet je plný nových informací, jak si zdraví zlepšit a bolest snížit nebo se jí zbavit jednou pro vždy...Ale jak je využít?

Jestli hledáte někoho, kdo vás krok za krokem provede tradičním prověřeným tréninkem a naučí vás i moderní zdravotní cvičení dle současných postupů, rád vám pomůžu. 

díky trenére v Ostravě
díky trenére v Ostravě
recenze cvičení pro ženy Ostrava
recenze cvičení pro ženy Ostrava

Je krásný pocit propojit to co umím s tím, co klientům přináší užitek a radost

Stres a záda mě donutili zastavit se. Tak a co dál?

cvičení s trenérem
cvičení s trenérem

Živila mě práce v oblasti bezpečnosti. Díky ní jsem se dostal do blízkosti známých osobností české pěvecké scény. Zajímavá práce, říkáte si. Jenže nebyla.

Namísto spokojeného života mi přinesla stres a zdravotní problémy. Až přišel den, kdy mé tělo dalo jasně najevo,že pracuje nadoraz.Čím? Zničenou imunitou.

Uvědomil jsem si,že musím skončit. S prací i tréninkem bojových umění.

Tajemství mého úspěchu aneb jak jsem se opět postavil na nohy

Když jsem si konečně přiznal,že nemohu trénovat sebeobranu a nemohu pokračovat v práci, začal jsem hledat něco co by mě uspokojilo v oblasti pohybu.

A konal se zázrak.Našel jsem cvičení taiji. A pak čchi kung. Najednou to opět šlo,začal jsem se zdravě hýbat. Po čase jsem zjistil,že se cítím lépe,tělo má více energie,má mysl je odpočatá a záda,které mě také zlobily najednou nebolí. 

Nakonec díky určité praxi a neustálému snažení zvyšovat svou úroveň čchi-kung a taiji dovedností, jsem se rozhodl pomáhat druhým těmito zdravotními cvičeními a také podělit se o krásu a zdraví, které tato cvičení přináší, s co možná největším počtem lidí.

To vše by se nepodařilo bez mé skvělé manželky Lenky,která mě celou dobu podporovala v rozhodnutích, byla a je mi tou nejlepší oporou. Společně pak vedeme kurzy Zdravá záda, zdravotní cvičení,které přináší úlevu od bolesti zad a kloubů ze sedavé práce. 

Co si na mě klienti cení 

Snažím se být tím nepřívětivějším učitelem,jakým můžu být a který umí druhé naučit. 

pocit úspěchu

již po prvních lekcích vidíte výsledky svého cvičení a během prvního měsíce získáte pocity vnitřního klidu 

plnou podporu

máte osobní kontakt při výuce se mnou jako trenérem, plnou moji podporu a možnost se ptát

bezproblémovou náhradu lekce

na cvičení se mnou máte zajištěné bezproblémové náhrady zameškaných lekcí (nemoc a jiné nečekané překážky) 

jeden trenér

žádné střídání instruktorů na jednotlivých lekcích, na každé lekci se vám věnuji já. Jedna metodika výuky, jeden trenér

Proč nejsem jen další z mnoha "expertů" z Ostravy?

Má výuka 

  1. Vím i složitější věci podat jednoduše a srozumitelně (aspoň tak to říkají klienti mých kurzů). Nechci vás oslnit odbornými výrazy, ale skutečně naučit něco praktického.
  2. Učím to co jsem se naučil u svých učitelů.Žádné vymyslené teorie,ale ověřené cviky a principy z praxe.
  3. Mým cílem není vydělávat velké peníze (i když bych se tomu nebránil :-) ),ale přinášet hodnotu sobě,rodině,svým klientům.
  4. A mojí největší motivací je,když se mým klientům daří. Když cviky zavedou do domácí i pracovní praxe a bolest zad odchází či stres je nenávratně pryč.A to mě dovede nakopnout víc než ranní kávička!

Mé vzdělávání 

  1. Učím se přímo u zdroje.Mým pramenem pro lepší praxi pro  čínská cvičení je osoba na slovo vzatá, čínská mistryně Zhai Jun. Dále se školím i u jiných učitelů, např. osobní soukromá výuka čchi kung sestavy u pí. prof. RNDr. J. Riegerové, CSc. Učila se této sestavě v Číně a vyučuje na vysoké škole anatomii,věnuje se i vědecké práci ohledně cvičení včetně čchi kung.
  2. Jsem organizátorem seminářů s čínskou mistryní Zhai Jun v Ostravě.Díky tomu si můžete zacvičit s mistryní i vy. O kvalitě výuky hovoří i to,že se semináře účastní i trenéři z jiných "konkurenčních" škol taiji a čchi kung z Ostravy.
  3. Vyučuji jako zdravotní trenér.Mám akreditaci ministerstva MŠMT jako instruktor zdravotního cvičení.
  4. Vzdělávám se i v oblasti pohybového ústrojí v odborných kurzech a školeních u předních fyzioterapeutů v ČR (např. rehabilitační metoda DNS sport Prof. PaedDr. P. Kolář, Ph.D.  nebo zdravé sezení a cviky pro bezbolestná zádaPaedDr. V. Botlíková, CSc.).
  5. Byl jsem vybrán různými organizacemi,abych pomáhal cvičením jejich zdravotně znevýhodněným klientům 

Jaké výsledky přináší to co učím?

                      Uvolnění těla i duše

reference o těle a duši
reference o těle a duši

                  

                     Bolest zad ustoupila

reference bolest zad Ostrava
reference bolest zad Ostrava

           

              Po první lekci zklidnění

zklidnění v Ostravě
zklidnění v Ostravě

Ostrava je mé království

V Ostravě bydlím a v Ostravě vám také pomáhám k lepšímu zdraví. 

trenér paměti Marcel
trenér paměti MarcelNadšení a radostný pocit ze společného cvičení je pro mě ta nejlepší tečka na závěr každé lekce,každého kurzu a za to Vám, moji milí klienti, děkuji.

Věřím, že i s Vámi, mými budoucími klienty se vydáme na cestu ke zdraví,klidu a pohody a velmi se  těším na společné cvičení.