Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek s použitím souborů Cookies souhlasíte. Více informací

Reference na cvičení

Pokud nejsou se cvičením spokojení ostatní, proč byste měl být vy? 

To, co učím, opravdu funguje. Nevěříte? Tak mrkněte na hodnocení absolventů kurzů.

Jsou klienti spokojeni s kurzy, které vedu? Mají výsledky?

... Zlepšila se rovnováha těla, dokážu již také mentálně vyčistit mysl

Po prodělané mozkové příhodě před třemi lety se kvalita života podstatně změnila. Před tím jsem byla velmi aktivní a plna elánu a najednou to bylo jinak.

Manžel pro mne hledal alternativu cvičení, která by pro mne byla vhodná a pomohla mi pomalou a nenásilnou cestou navrátit hybnost, ztracenou energii a uchovat mentální svěžest. Protože v mládí provozoval čínská bojová umění a byl obeznámen s účinky, zvolil pro nás cestu tajji.

Hledali jsme možnost cvičení s individuálním přístupem a v malé skupině lidí, kde bude způsob cvičení orientován výhradně na zdraví, ne na výkon.

Očekávání se naplnila po nalezení cvičení s trenérem Marcelem v Ostravě. Také nás oslovil jeho příběh, kde uvádí, jak se k tomuto cvičení dostal. Navštěvujeme cvičení od dubna 2018 oba s manželem. Marcel je velmi trpělivý a ke každému z nás přistupuje individuálně podle jeho možností a schopností.

Zdravotní benefity jsem již pocítila. Zlepšila se rovnováha těla, dokážu již také mentálně vyčistit mysl a po absolvování lekce se cítím velmi vyrovnaně a příjemně.

Dalším nezanedbatelným přínosem je i to, že cvičení absolvujeme společně s manželem a máme tak i v důchodovém věku společnou činnost, která nás naplňuje. Doporučuji všem i jako párovou terapii. Je to sdílená radost z pohybu a dosažených cvičebních výsledků partnera a posilování vzájemnosti.

Zájemce o toto cvičení bych chtěla upozornit na trpělivost a neztrácení vůle pro toto úžasné cvičení. Výsledky neuvidíte a neucítíte hned, ale při vytrvání se zřetelem na cíl, pro který jste cvičit začali, se po čase budete divit, co jste ještě schopni dokázat.

Děkujeme Marcelovi za to, že je, a svoji profesi pojímá spíše jako poslání pomáhat lidem než jako byznys s lidským zdravím, jak tomu dnes v mnoha případech bývá.

Stela Tesarczyková ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... Cvičení mě nesmírně bavilo

Navštěvovala jsem cvičení čchi kung jeden rok. Pak jsem z pracovních i osobních důvodů nemohla v kurzu pokračovat.

Cvičení mě nesmírně bavilo a každý týden jsem se těšila na útulnou tělocvičnu, milé spolucvičící a precizního, přátelského trenéra.

Určitě budu chtít časem ve cvičení pokračovat. Myslím si, že čchi kung je bezvadný doplněk k jakémukoli jinému druhu sportu.

RNDr. Šárka Michalcová, Ph.D. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... Marcelku, děkuji, že jsi

Ahoj, je mi 55 let, mám cca 20 kg navíc a cvičit chodím 3.rok a furt ráda :-) Přivedla mě bolest zad, která mě co 8 měsíců skolila do kolen. Cvičení prodloužilo interval na 1,5 roku a kdybych nebyla "sfiňa zhnilá", tak bych byla za vodou. Marcelku, děkuji, že jsi.

PaedDr. Hana Burešová ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... našla způsob, jak se zbavit únavy a stresu

Na cvičení čchi-kung jsem začala chodit se synem hlavně ze zvědavosti. Chtěli jsme vyzkoušet nové, klidné cvičení. Marcel nám jako trenér velmi vyhovuje.

Je vždy pozitivní, trpělivý, každému z nás se individuálně věnuje. Na cvičení vždy vládne pohodová a uvolněná atmosféra.

Syn je velice spokojený a já jsem v tomto cvičení našla způsob, jak se zbavit únavy a stresu i v průběhu pracovního dne, protože čchi-kung je možné si zacvičit kdykoliv i v malé kanceláři.

Určitě mohu Marcela jen doporučit.

Mgr.Petra Libicová ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... už syna záda nebolí a i já pociťuji úlevu a zklidnění

Začala jsem chodit na cvičení původně kvůli synovi, který začal mít po rychlém růstu v pubertě problémy s bolestí zad. Začali jsme Čchi-kungem a teď jsme vyzkoušeli Cvičení pro zdravá záda.

Po půl roce cvičení už syna záda nebolí a i já pociťuji úlevu a zklidnění po celodenním sezení a stresech v kanceláři. Marcel je velmi trpělivý a obětavý učitel, který se individuálně věnuje každému žákovi.Cvičení u něj je pohoda a můžu jej jen doporučit.

Ing. Jana Urbančíková ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... nabít se pozitvní energií

Za mládí jsem aktivně praktikovala karate a začala jsem tíhnout k čínské tradiční medicíně a různým cvičením spojených s Čínou.Čchi-kung navštěvuji již několik let.

Při cvičení zapomenu na běžné starosti a zbavím se stresu z celého dne.Čchi-kung není tak akční jako karate a zpočátku mi soustředění a klidné provedení dělalo trochu problémy, ale už dávno vím, že právě toto jsem potřebovala. Být v kolektivu lidí,se kterými si mám co říct, zacvičit si,a nabít se pozitvní energií.

Marceli, děkuji!

Ing. Eva Murcková ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... velice všem doporučuji

Cvičení s Marcelem je skvělé. Několik let jsem hledala náhradu, za svého dřívějšího cvičitele.

Prošla jsem několik cvičení. Žádné cvičení se tomu nepodobalo, až TOTO.

Velice všem doporučuji!!!

MUDr. Radomíra Ožanová ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Hodnocení z organizací

Jak hodnotí cvičení seniorů se mnou dům pro seniory v Hlučíně? Co říkají zaměstnanci na cvičení v kanceláři v neziskové organizaci?

... zaznamenala úlevu od bolesti krční i bederní páteře

Po padesátce jsem si začala uvědomovat, že potřebuji zvolnit a udělat něco pro své zdraví. Náhodou se ke mně dostal článek o tom, jak tai-chi a podobná cvičení kladně ovlivňují nejen tělesnou kondici, ale i tu duševní.

Hledala jsem proto ve svém okolí, kde bych mohla cvičení vyzkoušet a volba padla na Marcela.

Jeho individuální trenérský přístup mi opravdu sedl. Už po pár týdnech jsem zaznamenala úlevu od bolesti krční i bederní páteře a našla jsem si i nové přátele ve věku 20 - 65 let.

Lenka Goralčíková ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... vnímám, že mi cvičení pomáhá

S Marcelem necvičím dlouho, jen pár měsíců. Nicméně vnímám, že mi cvičení pomáhá.

Lépe vnímám své tělo a uvědomuju si důležitost soustředění při každé činnosti.

Velmi oceňuji Marcelovu ochotu, trpělivost a respekt k tempu každého cvičícího.

Mgr. Hana Neumannová ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... hlavně mi toto cvičení pomáhá s bolesti zad

Cviceni můžu vřele doporučit. Velmi vstřícný cvičitel, nejvíce 8 lidí, žádná tlačenice a hlavně mi toto cvičení pomáhá s bolesti zad. Za zmínku také stojí blahodarný vliv na psychiku a relaxaci celého těla i duše.

Žaneta Vagaiová ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... pomáhá proti bolestem v kříži

S Marcelem cvičím několik měsíců. Je velice trpělivý a dokáže lidem cvičení přizpůsobit na míru. Dbá na to, aby lidi cvičení bavilo.

Tai-chi mi pomáhá proti bolestem v kříži a pomohlo mi uklidnit bolest ramene. Rovněž mohu doporučit jako doplňkové cvičení ke sportů. Hraju florbal, dost běhám a snažím se posilovat a po hodině tai-chi se cítím uvolněný a přitom namáhám sval, o kterých jsem dříve snad ani nevěděl.

Mohu vřele doporučit.

Bc. Matěj Pechlát ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... pomohlo uvolnit tělo i mysl

Velmi příjemné prostředí , individuální přístup ,dobrá parta lidí. Výsledky našeho cvičení se projevily odtraněním bolesti zad a lepší pohyblivostí.

Taichi nám pomohlo uvolnit tělo i mysl. Doporučujeme všem to zkusit. 

Marcela a Martin Hejní ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... nabíjí energií a uvolňuje ztuhlé svaly

S Marcelem se znám už pár let. Po delší přestávce jsem se k tai-chi vrátil a musím říct, že mě opět nabíjí energií a uvolňuje ztuhlé svaly. Cvičení neklade žádné zvláštní fyzické nebo jiné nároky ani nevyžaduje speciální vybavení. Dá se přizpůsobit tělesným a zdravotním možnostem každého cvičícího.

Marcel má klidný a trpělivý přístup. Některé cviky jsou natolik přirozené, že se mi zautomatizovaly a podvědomě je provádím, aniž bych si toho byl vědom. :-)

Je to paráda.

Mgr. Tonda Liška ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... dávám Marcelovi i cvičení jedničku

.Na každé cvičení se těším. Na Marcelových kurzech jsem poznala spoustu úžasných lidí. Na tyto kurzy mne před mnoha lety přivedla zvědavost a pak už jsem nehledala nic jiného.

Marcel si stále rozšiřuje oblasti, ze kterých lze čerpat a tyto nové poznatky a sestavy nám pak předává.

Zdravotní benefity taichi i čchi kung se podepisují na těle. Nebýt těchto cvičení, asi bych byla na tom zdravotně daleko hůře než jsem.

Za sebe dávám Marcelovi i cvičení jedničku

Ing. Dana Čimburová ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... každá hodina je pro mne takové pohlazení na duši

Ke cvičení mne přivedly dlouhodobé bolesti zad. Začala jsem chodit na Tai-chi od září 2018 a už po první hodině jsem byla nadšená.

Každá hodina je pro mne takové pohlazení na duši. Z hodiny jdu příjemně naladěná, nabitá energii a těším se na další týden.

Oceňuji trpělivost a individuální přístup Marcela ke každému z nás, když nám některé prvky nejdou. Rovněž bolest zad ustoupila.

Doporučuji cvičení všem, kteří si chtějí navodit pocit pohody a bojují se stresem.

Daniela Štěpánová ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... oceňuji velice jeho božskou trpělivost

Cvičení s Marcelem jsem našla na internetu, v minulosti jsem již čchi kung navštěvovala a chtěla jsem dál pokračovat.

Jsem zde naprosto spokojená, hodně jsem se od Marcela naučila, umí vysvětlit, pochválit, oceňuji velice jeho individuální přístup a hlavně božskou trpělivost.

Všem vřele doporučuji

Yvetta Dudová ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... cvičení jsou vedená na velmi profesionální úrovni

Již šestým rokem navštěvuji cvičení taij vedená panem Marcelem Malcem. Tato cvičení jsou vedená na velmi profesionální úrovni, pan Malec je velmi ochotný, vstřícný a v mnoha případech velmi trpělivý.

Velmi moc děkuji za jeho přístup a doporučuji všem zájemcům o cvičení taiji návštěvu těchto jeho kurzů. 

Pepa Kratochvíl ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... ve stresujícím období to je balzám pro tělo i duši 

O cvičení taichi jsem uvažovala již dlouho předtím, než jsem začala navštěvovat kurzy. Ačkoliv jsem zpočátku měla obavy z neznámého, přihlásit se na kurz bylo jedním z nejlepších rozhodnutí.

Skvělý individuální a přátelský přístup doplněný útulným prostředím s příjemnou atmosférou dodává domácký pocit, ve kterém se dokážu naprosto uvolnit.

Profesionálním přístupem Marcela dostává každý cvičící potřebnou pozornost a umožňuje tím jejich individuální rozvoj. Zejména ve stresujícím období to je balzám pro tělo i duši. 

Ing. Alex Bodacz ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

...mi přineslo pozitivní zlepšení problémů s psychikou

Vážení přátelé, cvičení s Marcelem mi přineslo pozitivní zlepšení problémů s psychikou i fyzickým zdravím.

Perfektní atmosféra a přístup Marcela jsou hlavní důvody, proč toto cvičení navštěvuji. Doporučuji všem věkovým skupinám pro řešení oblastí - pohyb a psychika.

Ing. Jan Czernin ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

...celkový klid, odpočinek , radost z pohybu

Celkový přístup Marcela jako trenéra i jako člověka mne oslovil. Jeho individuální přístup ke klientovi, tak práce se skupinou mi přinesla celkový klid, odpočinek , radost z pohybu , pocit , že dělám něco příjemného a dobrého pro sebe.

Marcel je profík , který má přehled , zkušenosti a znalosti. Oceňuji i to, že je možno si první lekci vyzkoušet zadarmo a zjistit tak, zda-li průběh lekce, výuka i vzájemné energie trenér-klient jsou v souznění..

Děkuji za tato milá setkávání a těším se na další lekce Tai chi pod jeho vedením. Vřele mohu každému doporučit

Linda Michnnová ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

...hodiny jsou velmi přínosné pro regeneraci těla i mysli

Cvičení tai-chi jsem chtěla vyzkoušet z důvodu jeho příznivých účinků na soustředění mysli, na koordinaci pohybů a na celkovou harmonizaci  - zapojuje celé tělo (klouby, vazy, šlachy) včetně mozku - dá se tedy považovat za cvičení body and mind a můžeme je trénovat v každém věku bez ohledu na kondici.

Hodiny cvičení tai-chi s Marcelem probíhají v příjemné atmosféře v malé skupině cvičících a jsou velmi přínosné pro regeneraci těla i mysli.

Zuzka Manďáková ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

...všechny starosti zůstávají venku

60 min naprosté pohody. Cvičíte, soustředíte se na detaily, všechny starosti zůstávají venku.

Skvělý kolektiv a individuální přístup. Když si nic nepamatujete z minulých lekcí, nevadí...Tak to vezmeme zase od začátku

Dáša M. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

...cvičení pomohlo na karpální tunel a rameno

Navštěvovat kurzy tai chi bylo výborné rozhodnutí a na lekce se vždy moc tesim. Člověk si zde příjemně odpočine od uspěchaného světa, dokáže na chvíli vypnout a myslet jen na sebe.

Moc mi tohle cvičení pomohlo i při bolestech spojených s karpálními tunely a ramenem. Děkuji Marcelovi, že je tak skvělým trenérem. :)

Eva Kirchnerová ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

...lidé v tai chi jsou vždy moc fajn

U Marcela je cvičení Tai-chi úplně v pohodě. Marcel předvede konkrétní sestavy a pak je nás pomalu učí. Každý svým tempem.

Lidé v Tai-chi jsou vždy moc fajn. Marcel dává pozor i na takové věci, aby se při nějakých cvičeních ,, nepochroumali " třeba kolena atd. Různé věci dovysvětluje a lidi v Tai-chi někdy ,,dotvaruje" tak, abychom věděli, jak co přesně natočit atd. a ten pocit v té poloze si prožili. Marcel je klidný a moc milý

Markéta Ondračková ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... ustupuje bolest zad a cvičení mě nabíjí energií

Cvičení tai chi s Marcelem jsem si našla na internetu a rozhodla jsem se, že to zkusím. Už po první lekci se mi cvičení velmi zalíbilo. Je komorní. To znamená, že jsme začínali ve čtyřech.

Marcel je úžasný cvičitel. Věnuje se nám s nesmírnou trpělivostí a pečlivostí. Je milý, vstřícný a srozumitelný při vysvětlování, Cvičím už pů roku a rozrostly jsme se o 2 kolegyně.

Cvičení mě nabíjí energií, jsem více v pohodě, vylepšuji si rovnováhu a ustupuje mi bolest zad a zlepšilo se mi usínání, s kterým mám celoživotní potíže.

Taky jsme si všichni sedli. občas zajdeme po cvičení na kávu naproti do restaurace, abychom si mohly popovídati o soukromých věcech a velmi si vážím toho, že Marcel se našich kafráren zúčastňuje s námi.

Všem bych chtěla toto cvičení u Marcela doporučit, protože si vyčistite hlavu a budete se v této nelehké době dívat na život s větším optimismem-

Johana Skarková ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

...cvičení zaměstná tělo i mysl

Tai chi jsem si dlouho rozmýšlela, bála jsem se začít s něčím, co nikdo z mého okolí necvičil. Hledala jsem spíš menší skupinu, kde se trenér věnuje každému podle potřeby.

Cvičím u Marcela už čtvrý rok a tai chi můžu jen doporučit. Dlouhodobá práce v sedě mi nastartovala celou řadu zdravotních problémů jako např. bolesti v oblasti krční a bederní páteře, nebo taky zatuhlé trapézy a pretížené zápěstí.

Lekce začíná pomalou rozcvičkou, kdy nejprve uvolňujeme právě i tyto namožené partie a dále se pak při pomalém cvičení s rekaxační hudbou učíme sestavy, které zaměstnají nejen tělo, ale příjemným způsobem i mysl. Tai chi jsem si prostě zamilovala. Lenka

Lenka Nieslerová ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

...dává mi neskutečný relax od každodenních starostí

Na každou hodinu tohoto kurzu Tai chi s Marcelem se moc těším. Dává mi neskutečný relax od každodenních starostí, pomáhá mi sklidnit mysl i duši . A hlavně zpomalit v dnešní uspěchané době.

A nejvíce mi pomáhá od bolestí zad, ramenou a šíje. Za toto cvičení jsem neskutečně vděčná Marcelovi, který kurz vede. Věnuje se každému individuálně, pomůže, poradí. A opravdu je to úžasný člověk,který vychází lidem vstříc. Moc ti za všechno z celého srdce děkuji Marceli

Jana Cesková ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

... po cvičení odpočinutý, zrelaxovaný a s úsměvem na tváři

.Před pár lety jsem si uvědomila, že potřebuji udělat něco pro sebe. Potřebovala jsem najít něco, kde se uklidním, zrelaxuji, naučím nové věci a poznám nové lidi se stejným zájmem.

Vzhledem k mým problémům s nohami, jsem hledala něco, kde se "neskáče, neběhá, ale naopak zklidní a procvičí tělo".

Tai-chi mě oslovilo a nadchlo, stejně jako přístup Marcela. Člověk chodí po cvičení odpočinutý, zrelaxovaný a s úsměvem na tváři a tak by to mělo být.

Šárka Dedková ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

...načerpat energii a vnitřní klid, zbavit se stresu

Hledala jsem sport, při kterém se dokážu zklidnit, odpočinout si, načerpat energii a vnitřní klid, zbavit se stresu.

Všechno tohle jsem našla a ještě k tomu mě to moc baví a užívám si to díky osobnímu přístupu trenéra i příjemnému kolektivu.

Vendula Michálková ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

...pomáhá pro odbourání stresu

Tai chi pro mě představuje (kromě pohybu) především relax a zharmonizování těla, pomáhá i pro odbourání stresu.

Také mi vyhovuje, že skupina není velká a kromě společného cvičení se nám Marcel věnuje i individuálně, abychom se stále zlepšovali.

Marta Humplíková ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

...tai chi mi pomáhá při uklidnění bolení zad

Hledala jsem cvičení vhodné pro ženu, která dříve necvičila a pracovala jenom na zahradě. A našla jsem si na internetu cvičení tai chi pod vedením pana Marcela.

Cvičení je klidné a velmi pohodové, a to díky vedení pana Marcela. Dohlédne nejenom na správné provedení cviků, ale vysvětlí celou podstatu proč právě dlaň směřovat vzhůru a pod.

Tai chi mi pomáhá při uklidnění bolení zad a také při koordinaci chůze. Jako relax pro dnešní dobu je cvičení tai chi velmi vhodné. Je to výborně strávený čas. Děkuji za něj.

Jiřina Korábečná ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

LEKCE ZDARMA

Chcete si cvičení vyzkoušet ještě před úhradou kurzu? Tak na nic nečekejte a pojďte lekci tai chi, lekci čchi kung nebo lekci pro zdravá záda vyzkoušet ZDARMA